Lada chłodnicza do sklepu – na co zwrócić uwagę przy doborze?

Dodano: 2016-07-18 Przez: admin


 
W firmach prowadzących sprzedaż wyposażenia dla sklepów można znaleźć różne modele lad chłodniczych. Przy doborze tego rodzaju sprzętu należy patrzeć nie tylko na jego estetykę i wymiary, ale również zwrócić uwagę na jego parametry techniczne.
 
Obecnie dostępne na sprzedaż lady chłodnicze do sklepów spożywczych oraz punktów gastronomicznych, gdzie także znajdują zastosowanie, przede wszystkim wyróżniają się wysoką wydajnością pracy i estetycznym wyglądem. Przechowywane w nich produkty zachowują na dłużej swoją świeżość i jednocześnie mogą być zaprezentowane klientom w atrakcyjny sposób.
 
Dobór odpowiedniej lady chłodniczej jest kluczowy i warto zapoznać się z różnymi modelami przed zakupem. Większość lad konstruowana jest z naciskiem na bezawaryjną, efektywną pracę – są wyposażone w wewnętrzne agregaty chłodnicze z wymuszonym obiegiem chłodniczym, rozwierane frotowe szyby, komory przechowalnicze wykończone nierdzewną blachą czy termostaty z funkcją automatycznego odszraniania. Urządzenia te izolowane są z wykorzystaniem ekologicznych pianek poliuretanowych i wyposażane są w zintegrowane oświetlenie ekspozycyjne – najczęściej nowoczesne oświetlenie LED.
 
Także lady chłodnicze mogą być uzupełnione o dodatkowe wyposażenie, na przykład dodatkowe półki, relingi dla klienta, wanny na ryby, świetlówki mięsne, kółka skrętne, podstawki na noże i innego rodzaju rozwiązania w zależności od modelu.
 
Przy kupnie lady chłodniczej należy zawsze sprawdzić jej wymiary w celu dopasowania jej do miejsca, w którym ma zostać umieszczona. Urządzenia można kupić w standardowym wariancie prostym, ale także dostępne w sprzedaży są lady narożne. Często ten sam model urządzenia można zakupić w kilku wariantach rozmiarowych, wobec tego może być on łatwo dopasowany do aranżacji sklepu. Ponadto niektóre modele mogą być wykonane w różnych kolorach do wyboru.
 
Oczywiście, warto też zwrócić uwagę na zużycie energii elektrycznej przez ladę chłodniczą – urządzenie powinno być energooszczędne, aby korzystanie z niego nie przekładało się znacznie na bardzo wysokie koszty energii elektrycznej.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy