Zadbana trawa ozdobą ogrodów

Dodano: 2017-07-25 Przez: admin


 
Czy wiesz, jak można odpowiednio zadbać o trawę? Czy wiesz, że jest ona bardzo popularną formą wypełnienia miejsc pustych na działce? Czy wiesz, jaki rodzaj trawy sprawdzi się w Twoim ogrodzie? Zobacz sam/a. 
 
Dbanie o trawniki wokół domu jest sprawa indywidualną. Choć coraz większa uwagę przykuwamy do wyglądu działki znajdującej się w miejscu naszego zamieszkania, to tak naprawdę mało jeszcze wiemy, jak naprawdę powinno zadbać się o trawnik, aby wyglądał w taki sposób, żebyśmy byli z niego dumni. Niejednokrotnie zdarza się tak, że przechodzimy obok ogrodów sąsiadów i zastanawiamy się, w jaki sposób doprowadzili oni do takie stanu swoje trawniki, że wyglądają wyśmienicie, są równe, odżywione, nawodnione, o intensywnej kolorystycznej barwie.
 
Jak zadbać o własny trawnik?
Sprawa zakładanego lub odnawianego trawnika wygląda w ten sposób, że należy o niego odpowiednio zadbać, żeby wyglądał tak, jak na „filmach”. Po pierwsze trawa lubi częste nawadnianie do oporu. Czyli codziennie na wieczór, czy nawet co drugi dzień warto ją podlewać do oporu, aż będzie stała na niej woda. W ten sposób dotrzemy do głębszych warstw gleby i sprawimy, że magazynowana tam woda wystarczy nawet na największe upały w okresie letnim. Cały system korzeniowy będzie odpowiednio nawodniony i będzie bardziej odporny na susze. Jest to jedno z rozwiązań, jakie warto stosować we własnym ogrodzie drugim rozwiązaniem będzie odpowiednie odżywianie trawy specjalnie przygotowanymi nawozami w formie granulatu, proszku tudzież płynu. Jest wiele rodzaju odzywek do trawników, dedykowanych do jej nawożenia, które można kupić w rozsądnej cenie, ale na pewno warto jest to zrobić.
 
Przepiękna trawa w ogrodzie
Po etapie odżywiania trawników, regularnego podlewania, na wiosnę, przed okresem letnim warto jest ją wertykulować odpowiednim urządzeniem – wertykulatorem, który choć na początku mocno naruszy strukturę trawnika, wpłynie w rezultacie na niego bardzo pozytywnie. Trawa odzywce bardzo szybko, mocniejsza, trwalsza, ładniej rosnąca. W okresie letnim będzie zachwycająca.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy